Proč do toho jdeme?

Tuto otázku dostávám téměř pořád. Nechci, aby můj syn byl jen dítě ulice. Chci, aby efektivně a smysluplně využil svůj volný čas. Přednosti, které tím získá jsou popsány v našem úvodu. Ba co víc, naučí se, co je úcta a respekt. Naučí se přijímat porážky i vítězství. Naučí se zručnosti, samostatnosti a fair play.

Každý malý kluk by chtěl být automobilový závodník nebo popelář. To druhé je velmi snadné, ale to první sám nezvládne a kdo jiný by mu měl pomoci než jeho táta. Proto jsem ochoten všechen svůj volný čas a veškeré finanční prostředky investovat do něho.

Martin ve svých šesti letech, nastoupil ke svému prvnímu závodu 23. dubna 2022 na okruhu v Chebu. Ve svém prvním závodě v životě nastoupil proti starším dětem, které už závodí i tři roky. V úvodním závodě, byl tak velký déšť, že pořadatelé chtěly závod zrušit, kvůli bezpečnosti dětí. Martin si však vedl velmi slušně a dojel na 9. místě. V superfinále se pak posunul na 8. místo.

V první závodnické sezoně skončil na 11. místě v celkovém pořadí českého mistrovství z celkového počtu 34 jezdců.

V letošním roce, budeme po devastaci Českého šampionátu startovat v kompletním Slovenském Kartingovém Poháru

V motorsportu se pohybuji už mnoho let a možná dvojnásobně u mě platí pořekadlo, že kdo do tohoto kolotoče jednou vstoupí, už nikdy z něho nedokáže vystoupit.